ROK SZKOLNY 2015/2016
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 1 w Kielcach w konkursach i zawodach międzyszkolnych w I półroczu roku szkolnego 2015/16.
1. Grzegorz Pióro (kl. II A) zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego zorganizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty (opiekun p. Monika Zawadzka-Chłopek);
2. Patryk Lewczuk, Iwo Jarmołowicz, Michał Sawicki, Oskar Wzorek (kl. III B) zakwalifikowali się do II etapu II Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych (opiekunowie: p. Elżbieta Zapała, p. Wiesława Grosicka, p. Marek Młynarczyk);
3. Marta Jarosz (kl. III B) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym na najlepszy komiks „Jak pracuje Straż Miejska” zorganizowanym przez Straż Miejską w Kielcach (opiekun: p. Małgorzata Szymczyk-Gołąbek);
4. reprezentacja klas I - III Gimnazjum awansowała do zawodów finałowych Mistrzostw Kielc w Siatkówce Dziewcząt zorganizowanych przez SZS Kielce (opiekun: p. Jacek Sitarski);
5. Oskar Wzorek (kl. III B), Daniel Jedynak (kl. II A) - awansowali do dalszych rozgrywek (III miejsce w grupie) w Mistrzostwach Kielc w Tenisie Stołowym Chłopców zorganizowanych przez ZM SZS Kielce (opiekun: p. Jerzy Malec);
6. Emilia Grabka i Aleksandra Durnaś (kl. II A) - awansowały do finału rozgrywek Mistrzostw Kielc w Tenisie Stołowym Dziewcząt zorganizowanych przez ZM SZS Kielce (opiekun: p. Jerzy Malec).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
ROK SZKOLNY 2013/2014
Konkurs w ramach Forum Zdrowia i Bezpieczeństwa Młodych. Organizatorzy: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Komenda Straży Miejskiej w Kielcach, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Olga Danis kl. II B - wyróżnienie specjalne, Weronika Chrabąszcz kl. IIA - wyróżnienie specjalne, Wiktoria Szabla kl. IA - wyróżnienie
Konkurs "Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach"
Kacper Sordyl kl. III A - wyróżnienie
Konkurs fotograficzny "Ruch obok nas"
Wiktoria Śliwińska kl. II A - I miejsce, Andżelika Łataś kl. II A - II miejsce.
Konkurs "Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc"
II miejsce - Kacper Sordyl kl. III A
Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. "Spotkanie ze słowem"
III miejsce - Kacper Sordyl kl. III A
V Gimnazjalne Zawody Gimnastyczne Społeczna 2014
III miejsce - Mateusz Sołtysiak kl. II B
Konkurs języka angielskiego
Wiktor Miernik - kl. III B - awans do III etapu
Wojewódzki Konkurs Multimedialny "Forum zdrowia i bezpieczeństwa młodych"
Weronika Chrabąszcz kl. IIA - laureatka, Olga Danis, kl. IIB - laureatka,
Wiktoria Szabla, kl. IA - laureatka
Wojewódzki Konkurs "Stwórzmy razem lepszy Internet"
Daniel Kołodziejski, kl. IB - wyróżnienie
Jakub Bąk, kl. IB - wyróżnienie
ROK SZKOLNY 2012/2013
XI Konkurs Fizyczny dla uczniów gimnazjów Województwa Świętokrzyskiego
Eliza Ciepiela - kl. III A - finalistka
X Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów Województwa Świętokrzyskiego
Izabela Dziubek kl. III B - finalistka
Konkurs "Świętokrzyska Przestrzeń Cyfryzacji"
kl. I B - nagroda zbiorowa
XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
I miejsce - Maria Pierścińska kl. III B (solo)
II miejsce - Zuzanna Bracichowicz kl. I A (solo)
I miejsce - Maria Pierścińska kl. III B (w kat. zespołów wraz z Weroniką Kunderą)
Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców
I miejsce - Michał Janik kl. III B (pchnięcie kulą i rzut młotem)
I miejsce - Kamil Szastak kl. III B (skok wzwyż)
III miejsce - Bartłomiej Gibalski kl. II A (bieg na 1000 m)
I Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu
I miejsce - Bartłomiej Gibalski kl. II A (50 m stylem klasycznym)
II miejsce - Bartłomiej Gibalski kl. II A (100 m stylem dowolnym)
I Wiosenny Turniej Kolarski Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego
II miejsce - Kornelia Kuśmierz kl. II A
II miejsce - Bartłomiej Gibalski kl. II A
II miejsce - drużyna Gimnazjum Nr 1 (Kornelia Kuśmierz, Bartłomiej Gibalski, Jakub Lesiak, Patryk Kobiec)
IV Gimnazjalne Zawody Gimnastyczne
I miejsce - Klaudia Praśkiewicz kl. III A
II miejsce - Mateusz Sołtysiak kl. I B
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 (drużynowo)
Półfinał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt
III miejsce - drużyna Gimnazjum Nr 1 (Klaudia Alichniewicz i Klaudia Jedynak)
Półfinał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców
IV miejsce - drużyna Gimnazjum Nr 1 (Olgierd Rębosz i Dominik Schabek)
VIII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy "Vega" w Kielcach
V miejsce - drużyna Gimnazjum Nr 1
Wojewódzki Konkurs "Serfuję. Szanuję"
wyróżnienie - Maria Pierścińska kl. III B
I Międzyszkolny Konkurs Poezji i Recytacji pod patronatem Wydziału Katechetycznego Kieleckiej Kurii Diecezjalnej
III miejsce - Kacper Sordyl kl. II A (kat. recytacja)
ROK SZKOLNY 2011/2012
Mistrzostwa Wojewódzkie w Lekkiej Atletyce SZS 5.VI.2012
I miejsce - Michał Janik kl. II B (rzut młotem)
Mistrzostwa Kielc w Lekkiej Atletyce 15-16.V.2012
I miejsce - Michał Janik kl. II B (rzut młotem)
III miejsce - Mateusz Brzdąk kl. III B (bieg na 300m)
III miejsce - Kamil Szastak kl. II B (skok wzwyż)
III miejsce - Paweł Snochowski kl. I B (bieg na 110 m ppł)
IV miejsce - Kamil Szastak kl. II B (bieg na 300 m ppł)
Konkurs ""Piosenka jest dobra na wszystko"
wyróżnienie - Maria Pierścińska kl. II B
X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
wyróżnienie - Maria Pierścińska kl. II B
VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. Michała Cetnera
Kielce 2012
wyróżnienie - Katarzyna Główka kl. II A
Czwarty Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza
Miasta i Gminy Daleszyce
III miejsce - drużyna Gimnazjum nr 1
Konkurs "Wyruszamy razem w cyfrowy świat … Bezpiecznie!"
III miejsce - Konrad Janiszewski kl. II B
wyróżnienie - Maria Pierścińska kl. II B
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Sztuka cenniejsza niż złoto"
II miejsce - Kacper Sordyl kl. I A
Konkurs "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"
III miejsce - Maria Pierścińska kl. II B
X Konkurs Poezji i Recytacji pod patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach
III miejsce - Kacper Sordyl kl. I A (kat. recytacja)
IX Konkurs geograficzny
Eliza Ciepiela kl. II A - awans do II etapu
X Konkurs języka angielskiego
Barbara Żukow kl. III B - awans do II etapu
Uliczny bieg masowy z okazji Dnia Niepodległości
IV miejsce - drużyna Gimnazjum nr 1
XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSO w Kostomłotach
IV miejsce - drużyna Gimnazjum nr 1
X Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSO w Mniowie
IV miejsce - drużyna Gimnazjum nr 1
Zawody kolarskie - 01.10.2011
II miejsce - Krzysztof Czupryński kl. III A
IV miejsce - Bartosz Dulnik kl. III B
ROK SZKOLNY 2010/2011
I Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Oblęgorku
II miejsce - Katarzyna Główka kl. I A
Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. "Miłość niejedno ma imię"
wyróżnienie - Agnieszka Łońska kl. III A
Zlot "Zielonych Patroli"
I miejsce - Patrol nr 10 (Gimnazjum nr 1)
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bliżej Teatru"
II miejsce - Małgorzata Kotwica kl. III B
IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
II miejsce - Katarzyna Główka kl. I A (kat. soliści)
XII Międzyszkolny Przegląd Form Muzycznych "Bemol 2011"
III miejsce - Katarzyna Główka kl. I A (kat. wokaliści - soliści gimnazjum)
Indywidualne Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce
Skok o tyczce
I miejsce - Aleksandra Baran kl. I A
II miejsce - Klaudia Praśkiewicz kl. I A
III miejsce - Paulina Mazur kl. I B
Skok wzwyż
II miejsce - Klaudia Praśkiewicz kl. I A
Skok w dal
II miejsce - Karolina Młodawska kl. II A
Bieg na dystansie 100 m przez płotki
III miejsce - Aleksandra Baran kl. I A
Bieg na dystansie 1000 m
III miejsce - Justyna Włodarczyk kl. I A
Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce
Drużyna Gimnazjum nr 1 - V miejsce
IX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Kielcach
Drużyna Gimnazjum nr 1 ( dziewczęta kl. III) - III miejsce
I Międzyszkolny Konkurs na Wykonanie Prezentacji Multimedialnej Poświęconej Wydarzeniom Katyńskim 1940 i 2010 roku
I miejsce - Daniel Skoczek kl. III A
wyróżnienie - Przemysław Przybysławski kl. III A
VIII Uliczny Bieg o Grand Prix MOSiR Kielce
IV miejsce - Justyna Włodarczyk kl. I A
XIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi Ci z pomocą"
I miejsce (na szczeblu gminnym) - Magdalena Durdyń kl. III B
II Międzyszkolne Zawody Gimnastyczne pod patronatem Kuratorium Oświaty
I miejsce - Paulina Pieńkowska kl. II B
II miejsce - Klaudia Praśkiewicz kl. I A
II miejsce - Mateusz Rzepa kl. I A
IV miejsce - Izabela Dziubek kl. I B
Drużynowe Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Czwórboju Lekkoatletycznym
I miejsce - Klaudia Praśkiewicz kl. I A
II miejsce - Justyna Włodarczyk kl. I A
III miejsce - Patrycja Krawczyk kl. I A
IV miejsce - Wiktoria Baran kl. I A
Drużyna Gimnazjum nr 1 - II miejsce
Konkurs PASJE i TALENTY
III miejsce - Paulina Pieńkowska kl. II B (kat. Taniec - solo)
III miejsce - Paulina Pieńkowska i Edyta Ząbkiewicz kl. II B (kat. Taniec - duety)
Konkurs Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów - "POŚLIZG Z ALKOHOLEM"
I miejsce - Lena Gołębiewska kl. III A
II miejsce - Anna Durlik kl. III B
III miejsce - Małgorzata Kotwica III B
wyróżnienia: Magdalena Durdyń, Patryk Chodurski, Aleksandra Kundera,
Izabela Mikołajczyk, Ewa Poliwczak
Konkurs plastyczny "ANIOŁEK"
Anna Gajos (kl. III B) - wyróżnienie
III Konkurs "Śladami Miejsc Pamięci Narodowej"
Klasa III A - I miejsce
Mistrzostwa Kielc w Piłce Siatkowej dziewcząt
Drużyna Gimnazjum nr 1 (kl. II-III) - V miejsce
Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kostomłotach
Drużyna Gimnazjum nr 1 (kl. II-III) - II miejsce
ROK SZKOLNY 2009/2010
Konkurs w ramach projektu "Twoje dane - twoja sprawa"
Krystian Konopka (kl. III A)- wyróżnienie (kat. praca plastyczna techniką komputerową)
Piotr Dziedzina (kl. III B)- wyróżnienie (kat. prezentacja multimedialna)
VIII Regionalny Konkurs "Multimedia i dydaktyka"- Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Daniel Skoczek (kl. II B)- finalista
Konkurs Plastyczny PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach
Igor Meuś (kl. I B)- III miejsce za obraz inspirowany muzyką Fryderyka Chopina
Konkurs "Wyrażamy siebie w sztuce" (Pasje i talenty)
Organizator-Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach
Igor Meuś (kl. I B)- wyróżnienie w kategorii Instrumentaliści
VII Konkurs Geograficzny
Aleksandra Woźniak (kl. III D)- laureatka
VII Konkurs języka polskiego
Karolina Grossman (kl. III A)- laureatka
XI Miejski Konkurs Ortograficzny
Karolina Grossman (kl. III A)- wyróżnienie
Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych
Drużyna Gimnazjum nr 1- IV miejsce
Liga Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt
Gimnazjum nr 1(Drużyna chłopców)- I miejsce
Mistrzostwa Kielc w Tenisie Stołowym
Gimnazjum nr 1(Drużyna chłopców)- II miejsce
Gimnazjum nr 1(Drużyna dziewcząt)- II miejsce
VII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSO 29 w Kielcach
Drużyna Gimnazjum nr 1- VI miejsce
Turniej Piłki Nożnej "O Puchar Czwartaków"
Drużyna Gimnazjum nr 1- I miejsce
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Kostomłotach
Drużyna Gimnazjum nr 1- V miejsce
Bieg Niepodległości
Gimnazjum nr 1- III miejsce w ogólnej punktacji drużynowej
ROK SZKOLNY 2008/2009
Wojewódzki Konkurs Geograficzny
Aleksandra Woźniak-finalistka
Konkurs "Śladami Pamięci Narodowej"
Klasa I A- 1 miejsce
ROK SZKOLNY 2007/2008
Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego
Aleksandra Stępień-finalistka
Konkurs "Śladami Pamięci Narodowej"
Klasa III A- 1 miejsce
ROK SZKOLNY 2006/2007
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy:
Kamila Grabska
Konkurs Języka Angielskiego:
Kamila Grabska
Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy
Hanna Lis
Konkurs Języka Rosyjskiego
Sobierajska Agata
Uczniowie szkoły uczestniczyli również w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej, Konkursie Piosenki Angielskiej.
ROK SZKOLNY 2005/2006
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Geografia:
Harabin Mateusz
Szczucka Agnieszka
Dudek Adrianna
Informatyka:
Grudziński Michał
Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Geografia:
Jabczyk Ilona
Rasztabiga Justyna
Grzęda Agnieszka
Skóra Agnieszka
Język polski:
Grabska Kamila
Historia:
Kałandyk Karol
Język rosyjski:
Dudek Adrianna
Uczniowie szkoły uczestniczyli również w Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym, Konkursie Piosenki Angielskiej, Konkursie Piosenki Turystycznej, Przeglądzie Twórczości szkolnej 'Pasje i talenty', Turnieju Tańca Disco, Przeglądzie Kabaretów, Turnieju Wiedzy Ekonomicznej, Konkursie Grafiki Komputerowej.