Rok szkolny 2011/2012

W piątek, 27 kwietnia 2012 r., z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych dla Szkół Gimnazjalnych. Uczniowie kieleckich szkół rywalizowali w dwóch kategoriach: rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry oraz w  konkursie wiedzy
o polskich symbolach narodowych.

W pierwszej kategorii – rywalizacja pocztów sztandarowych - I miejsce zajęło Katolickie Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki ( Michał Polański, Julia Szewczyk, Aleksandra Janik), II miejsce przypadło Integracyjnemu Gimnazjum Nr 4 (Hubert Mattusch, Katarzyna Pniewska, Karolina Wędołowska), a III miejsce uzyskało Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej (Ziemowit Gałka, Katarzyna Skrobot, Monika Niedziela).

W kategorii wiedzy o polskich symbolach narodowych zwyciężyła drużyna Integracyjnego Gimnazjum Nr 4 (Agnieszka Pawłowska, Martyna Bilińska, Dominik Oleś),  II miejsce zajęło Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej (Piotr Boszczyk, Jakub Bysiak, Michał Mirosławski, a III miejsce przypadło naszej drużynie – Gimnazjum Nr 1 (Ewa Pająk, Wiktoria Baran, Izabela Dziubek).

W tym dniu, wszyscy zwycięscy i pozostali uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 29
p. Marka Kazuska dyplomy. 02 maja, podczas obchodów Święta Flagi na Placu Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Miasta, nagrody najlepszym drużynom wręczyli: Wojewoda Świętokrzyski - p. Bożentyna  Pałka – Koruba,  wiceprezydent Miasta Kielce – p. Andrzej Sygut i w imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego p. Grzegorz Świercz.

Turniej okazał się sukcesem i potwierdził, że wydarzenia takie jak to krzewią wśród młodzieży postawy patriotyczne, uczą miłości do ojczyzny oraz przybliżają wiedzę o naszych narodowych symbolach. W dzisiejszych czasach są niezwykle istotne  i potrzebne, odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu i umacnianiu patriotyzmu.