Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych 2022

XI Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

W dniach: 07 października 2022 r. i 28 października 2022 r., już po raz jedenasty, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach przeprowadzili Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych.

XI Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych, dla uczniów szkół podstawowych
i  ponadpodstawowych woj. świętokrzyskiego składał się z dwóch kategorii turniejowych:

• konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych (odbył się 07.10.2022r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach),
  • rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych (odbyła 28.10.2022 r. w siedzibie SP nr 7
    w Kielcach).

Turniej poprzedzony był szkoleniem pocztów sztandarowych, które w dniu 21 października 2022 roku poprowadził Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii.

Podczas Turnieju Szkoła gościła m. in.: Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty – p. Katarzynę Nowacką, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach – p. Łukasza Maja,  mjr Michała Jankiewicza z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach i ppłk Sylwestra Cieślę z Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Honorowi patroni i fundatorzy nagród Turnieju:

Minister Obrony Narodowej,
Minister Edukacji Narodowej
Wojewoda Świętokrzyski,
Świętokrzyski Kurator Oświaty,
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
Starosta Kielecki,
Prezydent Miasta Kielce,

Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 7w Kielcach

Spółdzielnia Uczniowska „Dziupla” przy Szkole Podstawowej nr 7 w Kielcach